Нагорода за порятунок людей. Черкащанину та його родині дали польське громадянство

Андрій Сіровацький допомагав витягати людей із автівок, які загорілися на трасі через зіткнення

Родина Андрія Сіровацького з Черкас переїхала до Польщі чотири роки тому. У травні цього року він врятував чотирьох людей у масштабній аварії поблизу польського Щеціна. За такий героїчний вчинок йому та його родині надали польське громадянство. Про це повідомляє Кордон та Gazeta Wyborcza.

У 2016 році Андрій Сіровацький поїхав на заробітки у Польщу і забрав до себе дружину Тетяну, доньку Олександру та сина Дмитра. Вони живуть у місті Стшельце-Краєнське Любуского воєводства на заході країни. Чоловік працює водієм в одній із транспортних компаній, а його дружина – у салоні краси.

У день аварії з фурою і шістьма машинами він їхав трасою в Норвегію. Українець кинувся рятувати людей із машин, які загорілись через зіткнення. Завдяки цьому вдалося врятувати двох жінок і двох дітей. Загалом в аварії загинули шестеро людей, 16 – отримали різні травми.

«Узяв вогнегасник і пішов до автомобіля. Всередині були дві жінки і двоє дітей. Жінки були пристебнуті пасками безпеки, але все ж вдалося дістати їх через вікно. На щастя, я не був сам, хтось ще допомагав. Витягнули теж водія фури. На жаль, не всіх вдалось урятувати – забракло часу і можливостей. Не вважаю себе героєм, просто рятував людей, бо так треба було», – розповів Андрій Сіровацький.

Андрій Сіровацький врятував людей
Фото wyborcza.pl

Вже тоді Андрій Сіровацький подав заяву на отримання громадянства для себе та своєї родини. Це була їхня мрія.

Акти про громадянство українцю та його родині вручив воєвода Любуский Владислав Дайчак.

«Польща – це найкраща освіта для моїх дітей, це краще майбутнє для них. Я мріяв про те, що ми можемо жити в Польщі, мати громадянство. Я досі не можу повірити, що це здійснилося, – сказав 48-річний Андрій після того, як отримав громадянство.

У планах Андрія – придбати або побудувати будинок і відкрити автомайстерню. Дружина Тетяна хоче власний салон краси. Олександра думає про вивчення туризму, а Дмитро почне відвідувати музичну школу своєї мрії.

Андрій Сіровацький врятував людей
Фото agencjagazeta.pl