Черкащани відсвяткували Олімпійський день символічним забігом

Близько 800 людей пробігли символічний марафон у 1400 метрів центральними вулицями міста

У Черкасах 10 червня відбувся Олімпійський День. Команду «початку бігу» віддав володар олімпійського «золота» Андрій Хіміч. До забігу приєдналися дитячі спортивні школи та клуби здорового харчування. Мета заходу: підтримувати здоровий спосіб життя та долучати людей до спорту.

Олександр Мотузенко, олімпійський чемпіон:

«В Олімпійських іграх я брав участь один раз, це було в 1988 році в Сеулі. Став срібним призером. До цього вигравав Чемпіонат світу, і після олімпійських ігор до 90-го року. Тобто 5-кратний чемпіон світу.

Завдання колишнійх олімпійців Національного олімпійського комітету (я вхожу в Асоціацію олімпійців України) – це пропаганда спорту, здорового способу життя».

Андрій Більда, організатор забігу:

«Олімпійський день – день заснування Міжнародного олімпійського комітету, 23 червня 1894 року. В Україні всі заходи, які відбуваються наприкінці травня та на початку червня під егідою Національного олімпійського комітету традиційно присвячується Міжнародному олімпійському дню. І вже традиційно в цей день відбуваються забіги центральними вулицями міст і сіл України. Сьогодні до цієї естафети долучились Черкаси».