Від трьох до шести годин. Черкащани швидше дізнаватимуться, чи мають коронавірус

Тепер пацієнтів тестуватимуть у Черкасах 

24 березня Черкаський обласний лабораторний центр вперше провів дослідження на виявлення коронавірусної інфекції. Це стало можливим завдяки тому, що нам привезли необхідні тести. Тепер пацієнтам, у яких підозрюють коронавірус, не доведеться мучитися кілька днів в очікуванні результатів.

Раніше на коронавірус тестували лише в Києві. Результати треба було чекати по чотири доби. Але з 24 березня тести роблять і в Черкасах – в обласному лабораторному центрі на вулиці Волкова, 3.

«Учора провели тестування і дослідили чотири особи. В усіх негативний результат. На дослідження потрібно від трьох до шести годин», – каже виконувач обов’язків директора лабораторного центру Михайло Сьомак.

Є два види тестів на коронавірус: експрес-тести і тестування методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР). Саме останній вид тестування роблять в лабораторії. Він визначає наявність генетичного матеріалу збудника, тобто РНК збудника. Цей метод достовірний, на відміну від швидких тестів. Вони покажуть позитивний результат тільки тоді, коли у крові людини є антитіла. Але і його результат мають підтвердити лабораторно.

Як проводять тестування? У хворого беруть зішкріб із горла та носа. Далі з лікарні зразки відправляють на дослідження у лабораторію. Очільник лабораторного центру каже, що це режимний об’єкт, із вулиці нікого не приймають.Тому просто прийти й обстежитися тут не можна.

Дослідження на коронавірусну інфекцію безкоштовне. Тестів, які отримав лабораторний центр, вистачить на дві тисячі осіб. Тут ще чекають надходжень від держави, але будуть не проти допомоги.

«Такі тести дуже дорогі. Ми за свої гроші не маємо змоги їх купити. Будемо раді, якщо спонсори допоможуть придбати. Їхня вартість різна, залежно від виробника. Один тест орієнтовно 40-60 тисяч. Його вистачить, щоб перевірити 96 людей», – говорить  Михайло Сьомак.