У підпіллі. Як працюють під час карантину б’юті-майстри Черкас

Дехто використовує можливість підзаробити

Підстригтися, зробити манікюр чи пофарбувати брови під час карантину складно. Б’юті-майстрам заборонено обслуговувати клієнтів через ризик зараження коронавірусом. Та чи всі перукарі, бровисти, манікюрники сидять вдома, дізналося «Громадське: Черкаси».

Салони краси та перукарні під час карантину зачинені з березня. Єдине, чим можуть допомогти своїм клієнтам, то це проконсультувати щодо домашнього догляду.

Читайте також: «У мінусах. Як карантин змінив життя черкаського бізнесу»

Але в місті є майстри, які працюють неофіційно. Майстриня перманентного макіяжу Альона каже, що обслуговують клієнтів переважно вдома. Альона теж працює вдома, але обслуговує тільки постійних клієнтів. При цьому приймає людей лише в масках. Після кожного клієнта дезінфікує робоче місце. 

Манікюрниця Світлана орендує офіс в місті зі своїми колегами. Під час карантину вона продовжує приймати клієнтів.

«Продовжую працювати, тому що треба гроші. Чоловік через карантин тимчасово не працює. А їсти щось треба. І комунальні оплачувати, й за оренду квартири також. Зараз доводиться жити за ті гроші, які я заробляю, і все одно економити», – каже Світлана.

Кількість клієнтів зменшилася вдвічі. Раніше Світлана працювала п’ять-шість днів на тиждень. Зараз – два-три дні. Жінка телефонує до кожної клієнтки і запитує, чи йтиме вона робити нігті. Більшість відмовляється. Кажуть, що прийдуть після карантину. Інші не зважають на обмеження і приходять.

Жінка не боїться захворіти. Вона – медсестра за освітою, тому знає, як себе лікувати.

«Чого я боюся, то це потрапити в інфекційну лікарню. Впевнена, що вдома я швидше вилікуюся самостійно, ніж мене вилікують лікарі», – говорить жінка.

Оксана працює під час карантину так само, як і Світлана. Вона приймає клієнтів два рази на тиждень. Але перед тим, як записувати їх на ремонт нігтів, питає, чи не мають вони підвищеної температури й інших симптомів захворювання, чи не були вони нещодавно за кордоном. Якщо ні, тоді записує на прийом.

Працівниці індустрії краси по-різному реагують на обмеження. Перукарка Олена під час карантину не працює. Її сестра Ірина, бровистка, теж.

«Я вважаю, що таки краще пересидіти карантин вдома. Лише за крайньої необхідності виходжу на роботу. Та й то лише для близьких, у яких я впевнена, що вони дотримуються усіх правил ізоляції», – каже Ірина.

Світлини pexels.com