Без російських мереж. Зеленський продовжив заборону на «Вконтакте» і «Однокласники»

Санкції діяли протягом останніх трьох років

Президент України Володимир Зеленський підтримав заборону на російські соціальні мережі та інтернет-сервіси. Про це йдеться у відповідному указі, оприлюдненому 14 травня.

Попердньо продовження санкцій щодо російських соціальних мереж «Mail.ru», «ВКонтакте» та «Одноклассники» підтримала Рада національної безпеки та оборони. Щоб вони набули чинності, указ мав підписати президент.

Востаннє санкції щодо російських інформаційних ресурсів та соцмереж Україна запровадила в 2017 році. Вони діяли три роки і довели свою ефективність. Про це повідомляє п’ятий президент України Петро Порошенко у Facebook.

«За даними Інтернет-асоціації України, частка українських інтернет-користувачів, які щодня відвідують «ВКонтакте», упала з 54% до 10%. За той же період щоденна частка українських відвідувачів «Одноклассники» знизилася з 35% до 10%», – зазначив він.

Порошенко також додає, що така заборона значною мірою позбавляє Росію одного з ключових інструментів у гібридній війні проти України. Зокрема зменшує можливість інфільтрації ідей «русского мира» та промивання мізків російською пропагандою. А також зменшує можливість збору персональних даних.