Агенти змін. Віталій Пітвало

Щоб залишати велосипед без нагляду в місті, Віталій самостійно розробив безпечну велопарковку

Черкащанин Віталій Пітвало активно користується велосипедом. Однак у місті небезпечно залишати ровер на вулиці без нагляду. Хлопець вирішив боротися із цим, тому самотужки розробив прототип електронної велопарковки. Разом із іншими активістами він подав на громадський бюджет проект безпечних велопарковок «Che.Bike». Завдяки його розробці Черкаси можуть стати комфортнішими для велосипедистів.

Віталій Пітвало за освітою – електрозварник. Із програмуванням він познайомився під час навчання у черкаському художньо-технічному коледжі. Зараз хлопець працює програмістом у місцевій компанії «eKreative». Ідея про безпечні велопарковки виникла у нього два роки тому, але Віталій не знав, як її реалізувати. У 2016 році хлопець відвідав освітні курси «Ідея-Дія-Результат» у Черкасах. Там він зрозумів, що зможе втілити свою мрію.

«Ідея велопарковок – це вирішення моєї власної проблеми. На велосипеді можна пересуватись по місту, тому що воно невелике. Моя робота розташована недалеко від центру. Велосипедом дуже зручно діставатися і одночасно вирішувати якісь справи. Але є проблема: в центрі міста немає, де залишити велосипед так, щоб на ньому назад повернутися. Через це я часто залишаю велосипед на роботі та сідаю на маршрутку або йду пішки. І тоді вся ідея велосипеда втрачається», – каже Віталій.

Віталій переконаний, що його проект допоможе багатьом черкащанам. Він полягає у тому, щоб пересадити людей із машин і громадського транспорту на велосипеди. Можна буде залишити ровер біля кафе і не хвилюватися, що він кудись зникне.

«Я бачу цей проект бюджетним, заклади харчування і міська влада зможуть придбати їх для міста», – каже Віталій.

Майбутні велопарковки працюватимуть так: людина під’їжджає до неї, підіймає гак, встановлює велосипед і закриває раму. Потім телефонує на спеціальний номер, що висвічуватиметься на парковці. Після дзвінка вона зачиняється. Парковка запам’ятовує дзвінок. І лише з цього номера вона потім відчиниться.

«У мене немає команди. Над кресленням та кодуванням я працюю сам», – каже Віталій Пітвало.

Щоб втілити проект, хлопець разом із керівником компанії «eKreative» Віктором Євпаком подали на громадський бюджет проект «Че байк». Він передбачає встановлення по місту пунктів прокату велосипедів та електронних парковок. На це потрібно близько двох мільйонів гривень.

Віталій Пітвало мріє, щоб користування електронними велопарковками стало мейнстрімом і люди перестали боятися залишати велосипеди надворі.

Дякуємо «Cult Coffee» за допомогу у зйомці.