5G: коли тестуватимуть у Черкасах та що пропонує нова технологія

5G – це швидкість мобільного інтернету п’ятого покоління

Цьогоріч у Черкасах тестуватимуть 5G. Розробники технології пропонують нові можливості. Що дасть користувачам ще швидший інтернет, дізнавалося Громадське: Черкаси.

Впроваджує технології 5G в Україні компанія Ericsson. У її портфелі – 76 підписаних 5G-контрактів і угод по всьому світу. У Черкасах Ericsson тестуватиме нову технологію спільно з оператором зв’язку lifecell.

«Ми отримали дозвіл на тестування 5G з першого грудня 2019 року по 31 травня 2020 року. Демозони розташуємо в магазинах lifecell. Їхня мета – показати суспільству технологічні переваги, які надасть технологія 5G в майбутньому. Зараз ми хочемо зберегти певну інтригу. Тому детальніше про демозони і саме тестування розповімо вже під час їхнього відкриття», – говорить менеджерка з маркетингу та комунікацій компанії Ericsson в Україні Юлія Броль.

За словами заступника міністра з цифрової трансформації Олександра Шелеста, 5G в Україні запускатимуть через три роки. В Ericsson кажуть, що готові підтримати мобільних операторів, коли ринок буде готовий.

Що дають нові технології?

Обсяг даних, що передається через мобільну мережу, стрімко зростає. За останні 5 років він збільшився приблизно в 10 разів. Технології 5G відкриють нові можливості як для пересічного користувача, так і для компаній і галузей. Індустрії переживатимуть четверту промислову революцію.

«Автопілотований транспорт, розумні міста і виробництва, комп’ютерні ігри з ефектом повного занурення, телемедицина, керування важким промисловим обладнанням на відстані – це лише деякі приклади, де застосуватимуть технології 5G», – каже генеральний директор Ericsson в Україні Ярослав Ніцак.

Чи вплине запуск 5G на вартість тарифу?

Об’єм трафіку зросте у п’ять разів. Це зменшить вартість передачі одного мегабайту інформації, кажуть в Ericsson. 5G вплине на тарифи, але сума варіюватиметься залежно від мобільного оператора.

«Деякі оператори, що комерційно запустили 5G цьогоріч, залишили вартість 5G підписки такою ж, як і 4G. При цьому надали більше об’єму та швидкості у пакетах. Інші пропонують безлім за 10-15 відсотків доплати до базового тарифу 4G, – говорить Юлія Броль.

В Україні вже можна купити моделі смартфонів, які підтримуватимуть 5G. Це телефони від виробників Samsung, Motorola, LG, Oppo, Xiaomi. Зазвичай це топові моделі.