4G у Черкасах: коли з’явиться та як підключитися до зв’язку нового покоління

4G складе конкуренцію дротовому інтернету

Зв’язок четвертого покоління нарешті дістався до України. 6 березня мобільні оператори «Київстар», Vodafone, lifecell купили ліцензії на зв’язок 4G в діапазоні 1800 МГц. Коли саме абоненти отримають Інтернет із більш високою швидкістю передачі даних, хто і як зможе користуватися ним, з’ясовувало Громадське.

Четверте покоління високошвидкісного мобільного інтернету 4G (fourth generation) або LTE (Long Term Evolution) забезпечує до 5 разів вищу швидкість завантаження, до 10 разів вищу швидкість передачі та миттєву реакцію сайтів і додатків. Ця технологія здатна забезпечити таке ж комфортне користування мобільним інтернетом, як і звичайним домашнім дротовим інтернетом.

Для абонентів це означає перегляд HD-відео без затримок, можливість грати в онлайн-ігри будь-якої складності, а для бізнес-користувачів – проводити конференції онлайн з будь-якого місця без прив’язки до дротового Інтернету. Поштовх до розвитку отримають сервіси IoT, M2M, Smart City, e-Government, m-Health, «розумний» будинок та інші.

Для того, щоб користуватися зв’язком 4G, потрібен смартфон з підтримкою 4G і спеціальна SIM-карта – USIM. Це «сімка» нового покоління, яка добре захищена від клонування і злому, а також підключення до «піратської» мережі за рахунок використання сучасного і більш складного (захищеного) алгоритму аутентифікації SIM-карти в мережі.

Київстар

«Для запуску 4G ми встановили нове обладнання та технічно готові запуститися. Тепер м’яч на стороні держави. Згідно з умовами тендеру, протягом п’яти робочих днів після проведення аукціону, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) офіційно оголошує переможців тендеру на своєму сайті», – повідомили в компанії.

Почати надання послуг зв’язку 4G у всіх обласних центрах України оператори зобов’язані не пізніше одного року після отримання ліцензії, але не раніше 1 липня 2018 року, а розгорнути мережу в усіх населених пунктах з населенням понад 10 тисяч осіб – не пізніше трьох із половиною років з моменту отримання ліцензії.

«Ми сподіваємося, що, якщо з дозвільною документацією не виникне затримок, то ми потенційно можемо запуститися з 4G в діапазоні 1800 МГц у липні-серпні 2018 року. Його запускатимуть одразу в низці населених пунктів по всій країні. Це і обласні центри, і невеликі міста, і, звичайно, мільйонники. Деталі поки розкривати не готові», – коментують в компанії.

У Київстарі вказують, що через запуск 4G тарифи таки зростуть.

Щоб дізнатися, чи підтримує телефон 4G, наберіть на ньому *245*5# в мережі Київстар. Також цю інформацію можна дізнатися в налаштуваннях мобільного пристрою, побачивши наявність режиму 4G чи його відсутність.

Важливо, щоб до 4G був готовий не тільки смартфон, але і SIM-карта. Для того щоб дізнатися, чи підтримує SIM-карта 4G, абоненти Київстар можуть набрати *245*4#.

Якщо SIM-карта не підтримує 4G, у найближчому магазині Київстар її можна безкоштовно замінити (якщо контрактний абонент, візьміть з собою паспорт).

lifecell

Як тільки оператор отримає всі необхідні документи, у Черкасах запустять LTE в діапазоні 2600 МГц, а після 1 липня – послуги швидкісного інтернету у діапазоні 1800 МГц.

lifecell обіцяє не встановлювати окрему вартість трафіку 4 G. Трафік 3G+ та 4G буде тарифікуватися однаково. Абоненти самостійно обиратимуть, якою технологією користуватися у налаштуваннях свого телефону. Наприклад, якщо на рахунку абонента буде 10 Гб Інтернету, то він зможете використовувати їх в обох мережах відповідно до потреб.

Перевірити готовність свого телефону та картки до нової технології в мережі lifecell можна:

  • у додатку My lifecell на платформах Android та IoS, попередньо його оновивши;
  • зателефонувавши на номер 2455, абонент почує статус готовності картки і телефону до приходу нової технології;
  • при наборі USSD коду *455# на екрані телефону з’являється результат готовності телефону і SIM-карти до 4G. Після перевірки абонент отримує смс із кроками, які йому необхідно зробити, – замінити SIM на USIM, замінити телефон на готовий до 4G/LTE.

Vodafone

4G-інтернет від Vodafone з’явиться у Черкасах у другому півріччі. Наразі оператор будує мережу в діапазоні 1,8 ГГц, яка забезпечить більш широке покриття LTE.

Кардинальних змін у тарифах оператор не планує. Поточні тарифи діятимуть, а також з’являться нові послуги, пакети із збільшеною кількістю ГБ.

Щоб перевірити свій телефон та SIM-картку наберіть: *222# та очікуйте на SMS із результатом перевірки.

Якщо картка ще не USIM (не підтримує 4G), замініть її на USIM-картку у найближчому магазині Vodafone.

Нагадаємо, Черкаси й Житомир були останніми обласними центрами, де з’явився 3G. Міністерство оборони не могло звільнити частоти, необхідні для впровадження нового покоління мобільного інтернету.