10 перемог. Чим жили Черкаси у 2019 році

Згадуємо позитивні новини року, що минає

Чим відзначилися, що здобули і чого таки дочекалися? Журналісти «Громадського: Черкаси» зібрали десять перемог за рік, що минає. Пропонуємо згадати все, чому раділи містяни протягом 2019-го.

Звільнили з полону черкащан

10 перемог. Чим жили Черкаси у 2019 році
Олег Мельничук
10 перемог. Чим жили Черкаси у 2019 році
Владислав Костишин
10 перемог. Чим жили Черкаси у 2019 році
Роман Сущенко

7 вересня в Україні сів літак із уже колишніми полоненими. Серед 35 звільнених були троє черкащан: 24-річні моряки Олег Мельничук та Владислав Костишин, а також 50-річний журналіст Роман Сущенко.

Нагадаємо, 25 листопада 2018-го російські військові біля берегів Криму обстріляли та захопили українські судна. Мельничук був командиром буксиру «Яни Капу».

Романа Сущенка затримали ще у вересні 2016 року в Москві та звинуватили у шпигунстві. У російській в’язниці Роман був три роки.

Провели першу успішну пересадку кісткового мозку

10 перемог. Чим жили Черкаси у 2019 році

До цієї трансплантації у Черкаському онкоцентрі готувалися два десятиліття. Донором стовбурових клітин стала сама пацієнтка.

Дотепер пересадку кісткового мозку робили лише у чотирьох лікарнях України. Хоча держава потребує 30 відділень з трансплантації кісткового мозку.

В Україні така процедура коштує в кілька разів дешевше, ніж у клініках Німеччини, Італії, Польщі чи Туреччини.

Відкрили нову експозицію у зоопарку

10 перемог. Чим жили Черкаси у 2019 році

У вересні у черкаському зоопарку відкрили нову експозицію «Оленів та зубрів». Новий комплекс обійшовся у понад 50 мільйонів гривень. Кошти виділила Кондитерська корпорація «Рошен».

За словами директора зоопарку Євгена Вана, подібних експозицій в українських зоопарках ще не було. У нашій експозиції тварини почувають себе максимально комфортно в середовищі свого проживання. Натомість відвідувачі можуть зануритися в життя тварин.

Придбали мікроавтобус для людей з інвалідністю

10 перемог. Чим жили Черкаси у 2019 році

Ще у 2018-му черкасці підтримати петицію, щоб місто придбало новий транспорт для перевезення маломобільних груп населення. Звернення зареєстрував Віталій Титаренко, який і сам пересувається на візку. Він і випробував новий транспорт. Правда, чекати нове інва-таксі довелося більше року.

Щорічно інва-таксі обслуговує близько 900 викликів.

Реконструювали ще один пляж

10 перемог. Чим жили Черкаси у 2019 році

Цьогоріч комунальники облаштовувати ще один пляж у Черкасах – «Соснівський» (по вулиці Гагаріна біля парку «Сосновий бір»).

Для цього прибрали акваторію від великого каміння, почистили пісок, встановили рятувальну вежу, парасольки, лавочки та смітники.

Витратили на благоустрій пляжу більше мільйона гривень.

Підтримали публічні консультації

10 перемог. Чим жили Черкаси у 2019 році

Ще влітку міська рада ухвалила Положення про публічні консультації у Черкасах. Відповідно до нього, влада має радитися з громадою щодо питань, які впливають на якість життя міста. Це можуть бути питання втановлення фонтанчиків, обкладання Долини троянд плиткою чи облаштування скверів та парків. Тобто усі просторові зміни.

Аби консультації запрацювали, потрібно було внести зміни до статуту міста. Наприкінці грудня депутати таки ухвалили його нову редакцію. Тепер ігнорувати консультації з громадою буде складніше.

Змонтували першу тактильну доріжку

10 перемог. Чим жили Черкаси у 2019 році

Цьогоріч у Черкасах почали мостити тактильні доріжки для людей зі слабким зором. Першою була доріжка на перехресті Університетської та бульвару Шевченка.

З 1 квітня в Україні почали діяти нові державні будівельні норми «Інклюзивність будівель і споруд». Вони передбачають обов’язково проектувати тактильну плитку та інші елементи доступності для людей з порушеннями зору на вулицях, у житлових і громадських будівлях.

Запрацював молодіжний Ambros Hub

10 перемог. Чим жили Черкаси у 2019 році

У лютому у Черкасах запрацював Молодіжний хаб імені Сергія Амброса. Центр дозвілля відкрили у приміщенні колишньої тютюнової фабрики.

Приміщення хабу умовно розділили на дві зони: зону лекторіїв та зону відпочинку. Тут проводять лекції, зустрічі, кінопокази та інші культурні заходи.

Відкрили першу SUP-станцію

10 перемог. Чим жили Черкаси у 2019 році

Улітку у Черкасах відкрили першу SUP-станцію. Сапсерфінг – водний вид спорту, в якому серфер, стоячи на дошці, переміщається по воді за допомогою греблі веслом. На станції кожен охочий може взяти спеціальні САП-дошки. Інструктує початківців кваліфікований спортсмен.

Станція розташована на пляжі «Митницький».

Відкрили колесо огляду

10 перемог. Чим жили Черкаси у 2019 році

У листопаді у Черкасах запрацював атракціон «Колесо огляду». Його встановили у парку «Сосновий бір». Попереднє колесо огляду демонтували ще у 2008 році.

Висота нового колеса огляду – 27 метрів. Вартість квитка для дорослих – 50 гривень, для дітей – 30 гривень.

Об’єкт обійшовся місту у понад десять мільйонів гривень.